Jak wędkować z sukcesem – sprawdź poradnik

Łowienie ryb to jedna z najbardziej relaksujących czynności. Nic dziwnego, że to hobby tak wielu osób. Przy łowieniu ryb można się wyciszyć i uspokoić i dosłownie oddać własnym rozmyślaniom. O czym warto wiedzieć, zanim wyda się grube pieniądze na profesjonalny sprzęt wędkarski?

Jak złowić rybę wędką

Chociaż podstawowe pytanie brzmi jak złowić rybę wędką, ważne jest również to, w jakim stylu zamierza się gdzie łowić. Na początku najważniejszy jest wybór akwenu wodnego, czyli miejsca, w którym będzie się łowić ryby. Wybierając się na ryby nad rzekę z rwącym nurtem, z pewnością trzeba być dużo bardziej aktywnym, cały czas pracować z wędką zarzucając i wyciągając. Jeżeli natomiast będzie się łowiło metodą spławikową, będzie bardziej spokojnie i stabilnie. Wtedy przyda się fotel wędkarski i jakieś przekąski, bo po zarzuceniu wędki można oddać się relaksowi.

Spinning czy łowienie na spławik

Wybór stylu łowienie ryby w dużym stopniu podyktowany jest naszym temperamentem. Osoby lubiące aktywny wypoczynek i ruch, które szukają tak zwanej adrenaliny, z pewnością wybiorą łowienie na rzece. To dużo więcej frajdy, szybko zmieniające się sytuacje, na które trzeba reagować. Łowienie w stojących akwenach wodnych to natomiast łowienie bardziej spokojne, bez szybki zwrotów akcji, chociaż tutaj też może zdarzyć się tak zwana gruba ryba.
Przeczytaj także: