Czy warto kupić dolary

Obecna sytuacja sprawiła, że wiele firm przestało istnieć, inne zbudowały sobie niezachwianą pozycję, a jeszcze inne tkwią między młotem a kowadłem. Wielu ludzi obecnie zastanawia się czy warto kupować zagraniczne waluty, czy lepiej pozostać przy złotym. Nikt nie udzieli prawidłowej odpowiedzi, ponieważ takowe nie ma. Każde z wyjść jest zarazem dobre i złe. Zatem jak podejść do sytuacji, w której nie można być pewnym jutra?

Czy warto kupować waluty?

Wiele osób zadając to pytanie oczekuje jednoznacznej odpowiedzi, jednak obecnie jest to nie możliwe. Odpowiedzi na takie pytania dają mylne wrażenie, że ludzie zdają sobie sprawę z tego po ile będzie dana waluta za miesiąc lub dwa. A jak pokazały ostatnie kilka miesięcy, nikt z nas nie zna przyszłości i nie jest na nią przygotowany.

Żaden ekspert, analityk czy ekonomista nie jest w stanie przewidzieć wydarzeń, które mogą mieć wpływ na wartość dolara czy euro. I chociaż usłyszymy wiele prognoz na nadchodzące miesiące, są one jedynie spekulacjami dotyczącymi co się może znać, jeśli…

Przewidzenie zmian cen walut nie jest realne. Dlaczego? Rynek to nie tylko jedna osoba, lecz miliony, które codziennie podejmują decyzje, a te mają większy lub mniejszy wpływ na ogólną gospodarkę, w tym również cenę walut.