Ezoteryka – kompendium wiedzy

ezoteryka

Ezoteryka w dzisiejszych czasach rozdziela się na kilka kluczowych podgatunków. Do najważniejszych z nich należy między innymi: astrologia, joga, numerologia, feng shui, chiromancja, kosmoenergetyka i fizjonomika. Warto wspomnieć również i o tym, że istnieją także tendencje i specjalne kierunki, które umożliwiają samorealizację za pomocą odpowiednich rytuałów. Do najpopularniejszych z nich zalicza się obecnie okultyzm, który w dużym skrócie skupia się na odprawianiu magicznych rytuałów.

Ezoteryka i magia

Dla osiągnięcia kluczowego celu ezoteryki bardzo często należy zwrócić się do duchów i tajemniczej natury, dlatego też bardzo często kojarzona jest ona z magią. Ezoteryka dostarcza przede wszystkim cennej wiedzy o tym jak dzięki samorozwojowi można dokładnie poznać swoje wewnętrzne możliwości i rozwijać nadprzyrodzone zdolności (6 zmysł, wróżbiarstwo, jasnowidzenie itp.). Głównym celem ezoteryki jest przed wszystkim uświadomiona i co najważniejsze celowa przemiana własnej osobowości.

Dlaczego ezoteryka jest tak bardzo ważna?

Ezoteryka w życiu każdego człowieka odgrywa bardzo ważną rolę. To właśnie dzięki niej możemy znaleźć swoją drogę i przeznaczenie. Ezoteryka pozwoli nam zmienić swoje życie na lepsze. Osoby, które zrozumieją prawa ezoteryki będą mogły nabyć duchową harmonię i pogodzić się ze sobą oraz całym otaczającym światem. Ezoteryka propaguje zupełnie inne postrzeganie rzeczywistości i skupia się w dużej mierze na tematach nieudowodnionych, które porzucone zostały przez naukę.