Jaka muzyka do spania jest najlepsza?

Wiele osób jest przekonanych, że dobrze dobrana muzyka do spania może podnieść jakość snu. Powinna ona wspierać odpoczynek oraz ułatwiać zasypianie. Jaka muzyka będzie do tego celu najlepsza?

Spokojna

Bardzo ważne jest, by wybierać muzykę, która jest możliwie spokojna i wyciszająca. Dobrze jest stawiać na powtarzalny rytm, który jest harmonijny. Niech też nie będzie zbyt szybki. Taka muzyka ma pomagać spowolnić myśli i ułatwić zaśnięcie. Niech będzie to utwór, który jest dość powolny.

Muzyka klasyczna

Szczególną wagę przywiązuje się do muzyki klasycznej. To właśnie ją uważa się za najskuteczniejszą przy zasypianiu. Specjaliści radzą, by odtwarzać ją niemowlętom i małym dzieciom, które są szczególnie wrażliwe. Szczególnie polecane są dzieła Mozarta, które wyróżnia wyjątkowa harmonia kompozycji. Wiele badań wykazuje, że muzyka klasyczna wspaniale uspokaja dzieci oraz wspomaga rozwój ich mózgów. Bez trudu można znaleźć składanki utworów przeznaczone na dobry poranek oraz na spokojny sen dla dzieci. Warto się nimi inspirować, by utworzyć własną, wartościową playlistę. Z czasem można ją edytować i poszerzać o nowe utwory.

Nie za głośna

Muzyka powinna być dość cicha. Jeśli będzie zbyt głośna, to będzie przeszkadzała w zaśnięciu. Powinna być tylko tłem dla snu. Najlepiej jest, by była ona odtwarzana z radia lub wieży. Zdecydowanie nie na słuchawkach, które mogą później utrudniać poruszanie się we śnie. Kabel od słuchawek może nawet spowodować uduszenie. Najlepiej jest, więc słuchać muzyki do spania z głośników odtwarzacza z włączoną funkcją automatycznego wyłączenia po 60 minutach gry.

Bez słów

Do zasypiania najlepsze są utwory pozbawione słów. Tekst może rozpraszać. Zwłaszcza, jeśli już go znamy. Może się okazać, że cały czas kołacze nam się po głowie i utrudnia zaśnięcie. Mało tego, słowa piosenki mogą nas prześladować przez cały następny dzień. Lepiej, więc ich unikać. W tym aspekcie również wracamy do muzyki klasycznej, która zwykle składa się po prostu z melodii. To najbezpieczniejszy wybór.