Angielski w przedszkolu

W większości przedszkoli w Opolu maluchy uczestniczą w lekcjach angielskiego. Zajęcia trwają przeważnie kilkanaście minut i są grupowe. Wypełniają je zabawy, wspólne śpiewanie piosenek oraz proste rozmowy, w trakcie których dzieci poznają słowa po angielsku.

Wymagająca nauka

Nauka języka angielskiego w Opolu stoi na wysokim poziomie – zwłaszcza w przedszkolach. Osoby uczące języka maluchy z przedszkoli muszą być specjalistami nie tylko od angielskiego, ale też doskonałymi pedagogami. Od ich umiejętności zależy, czy dzieci później w łatwy sposób nauczą się trudniejszych aspektów językowych. W tak młodym wieku człowiek doskonale przyswaja wiedzę, co ma pozytywne znaczenie, ale jest też zagrożeniem – łatwo wykształcić różne złe nawyki, na przykład dotyczące wymowy.

Aktywność na zajęciach

Maluchom trudno jest skupić się na jednej czynności dłuższy czas, dlatego też przedszkolne lekcje angielskiego są bardzo zróżnicowane i dynamiczne. Często śpiewa się piosenki, ogląda filmy, tańczy i wykonuje różne ćwiczenia fizyczne. Przeważnie co kilka, kilkanaście minut organizowane są krótkie przerwy. Skoncentrowanie zajęć na znanych i lubianych postaciach np. z bajek pozwoli przyciągnąć uwagę dzieci. Na tej podstawie można też odgrywać różne scenki, a w ten sposób ćwiczyć m.in. podstawowe konwersacje.

Sprawdź: angielski dla dzieci Opole