Co zrobić, aby klimatyzator był sprawny cały rok?

serwis samochodowy

Klimatyzacja, to nieodłączna towarzyszka naszych podróży, zbawiennie działająca, przynosząca ukojenie w gorące dni. Kiedy na zewnątrz panuje 30 stopniowa temperatura schładza nasze samochody, zapewniając nam komfortową podróż. Towarzyszy nam przez cały rok, lecz przychodzi czas kiedy z niej nie korzystamy. Jednakże powinno się jej używać niezależnie od temperatury, ponieważ jesienią i wiosną, kiedy powietrze jest suche i wilgotne, szybko usunie wilgoć z szyb, co zapewni nam bardzo dobrą widoczność, czyli bezpieczeństwo. Dlatego warto zadbać o swoją klimatyzację, nie tylko w sezonie letnim, ale przez cały rok. Możesz to zrobić z pomocą profesjonalisty w serwisie samochodowym. Przygotowaliśmy pięć TIPÓW, dzięki którym będziesz wiedzieć co zrobić. Korzystając z fachowych usług mechaników, gwarantujemy zadowolenie oraz minimum zmartwień. Poleca usługi profesjonalnego serwisu samochodowego w Wałbrzychu – mechanik.walbrzych.pl.

Serwis mechaniczny usprawni działanie klimatyzacji

  1. Klimatyzacja w samochodzie powinna być włączona co najmniej raz w tygodniu przez cały rok.
  2. Zaleca się kontrolowanie stanu paska klinowego oraz sprawdzenie kompresora. Szumy i niewłaściwe dźwięki mogą oznaczać zatarcie, co w wielu przypadkach wyklucza dalszą jazdę samochodem. Zatarty pasek klinowy może być odpowiedzialny za inne części układu samochodu.
  3. Pogorszenie się jakości chłodzącego nas powietrza może być spowodowane przez zużycie filtru przeciwpyłkowego.
    Od czasu do czasu, np. podczas mycia samochodu, warto jest przemyć chłodnicę klimatyzatora i chłodnicę wodną silnika.
  4. Czystość tych dwóch chłodnic warunkuje sprawność wentylatorów klimatyzacji.
  5. Przed sezonem warto odwiedzić serwis samochodowy, w którym fachowcy dokonają przeglądu i uzupełnią czynnik chłodniczy, aby uniknąć kolejek warto wcześniej zaplanować wizytę u mechanika samochodowego.

Profesjonalny mechanik to gwarancja sukcesu. Jednak wybór fachowca nie jest prosty. Dzięki naszym poradom zaoszczędzisz pieniądze oraz nerwy. Mechanik z Włocławka – mechanik.wloclawek.pl – to profesjonalny fachowiec, pasjonujący się mechaniką. Fach plus pasja, to połączenie, które gwarantuje profesjonalnie wykonaną usługę w serwisie samochodowym.