Rozwiewamy plotki o Playstation 5

Playstation 5

W sieci pojawiają się plotki i spekulacje odnośnie nowej konsoli od Sony – PlayStation 5. Póki co obecna wersja znalazła ponad 76 milionów nabywców, w ubiegłym roku aż 16 milionów osób kupiło PS4. Sony prawdopodobnie czeka, aż rynek się nasyci i dopiero wtedy ujawni informacje na temat nowej konsoli. Zbyt wczesne doniesienia na temat „piątki” mogłyby negatywnie wpłynąć na sprzedaż aktualnej wersji. Część potencjalnych nabywców PS4 mogłaby uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nowy model popularnej konsoli.

Plotki i przecieki ze stajni Sony

Do tej pory nie ma oficjalnego stanowiska Sony na temat nowej konsoli. Nikt z przedstawicieli firmy jednoznacznie nie potwierdził, ani nie zaprzeczył plotkom na temat pracy nad nową konsolą.

Dev kity

Według niektórych dev kity trafiły do wybranych developerów. Jest to niestety wysoce nieprawdopodobna plotka – zresztą również w tej sprawie Sony nie zabrało głosu. Studia pracujące tylko nad tytułami dla Sony nie otrzymały żadnych konkretnych informacji na temat PS5.

Playstation VR?

Nic konkretnego nie wiadomo na temat PlayStation VR oraz implementacji tej technologii w nowej konsoli.

Spekulacje o specyfikacji

Producent nie opublikował żadnych specyfikacji sprzętowych. Spekulacje na portalach branżowych trwają w najlepsze, ale tak naprawdę są to tylko domysły i przypuszczenia.

Data premiery

Przedstawiciele Sony twierdzą, że data premiery – sugerowana przez niektórych końcówka 2018 – jest całkowicie nieprawdopodobna. Gdyby tak było – konsole musiałby być już w produkcji. Taka sytuacja nie ma miejsca.

Co pozostaje?

Biorąc pod uwagę powyższe… tak naprawdę pozostaje nam się uzbroić w cierpliwość i poczekać na oficjalny komunikat od Sony. Póki co przedstawiciele koncernu milczą.

Od premiery czwórki minęło 5 lat, a patrząc na branżowy cykl wydań nowych wersji konsol można przypuszczać, że premiera PlayStation 5 – prognozują eksperci (https://nowakonsola.pl/) – może nastąpić najwcześniej w roku 2020 lub nawet później. Sprzedaż obecnej wersji pomimo tego, że według szacunków Sony będzie spadać, i tak utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie. Ciężko więc oczekiwać, że Sony zechce wprowadzić nową konsolę zanim rynek się nasyci.

Czyli… pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i poczekać aż data premiery PlayStation 5 zostanie oficjalnie potwierdzona przez przedstawicieli koncernu.