Letni wypoczynek w Koszalinie

Koszalin

Koszalin to piękne miasto, choć póki co jeszcze nie znajduje się w czołówce najchętniej odwiedzanych destynacji w naszym kraju. Taki stan rzeczy ma też swoje zalety – na spokojnie można podziwiać najpiękniejsze zakątki miasta, bez konieczności ciągłego przeciskania się przez tłumy turystów. Koszalin warto odwiedzić o każdej porze roku – bez względu na pogodę czeka tu wiele atrakcji zarówno na małych jak i dużych turystów,

Główne atrakcje w mieście

Samo miasto bogate jest w wiele atrakcji. Coś ciekawego znajdzie się dla każdego – zarówno dla miłośników architektury jak i dla osób lubiących sport i aktywny wypoczynek. Będąc w Koszalinie warto odwiedzić Rynek miejski i napić się kawy w jednej z urokliwych kawiarenek. Ciekawym pomysłem na wycieczkę jest także spacer na wieżę widokową, z której rozpościera się przepiękny wręcz widok. Warto nawiedzić również sanktuarium maryjne znajdujące się w mieście. Koszalin pełen jest ciekawych miejsc – zwiedzanie miasta dobrze jest zacząć w punkcie informacji miejskiej gdzie dostępnych jest wiele darmowych folderów informacyjnych o najciekawszych atrakcjach i wydarzeniach kulturalnych.

Letni wypoczynek w Koszalinie

Chociaż Koszalin jest piękny o każdej porze roku, to największy ruch turystyczny można obserwować w mieście w okresie letnim. Blisko stąd bowiem do największych nadmorskich kurortów takich jak chociażby Mielno, które znane jest jako popularny ośrodek imprezowy – zabawy w wakacje trwają tu nieraz do białego rana.

Jak poruszać się po okolicy?

Jednym ze sposobów na dotarcie do miasta jest przyjazd własnym samochodem. Jednak jeżeli ktoś podróżuje z drugiego końca Polski, to kilkanaście godzin w samochodzie może być bardzo męczące – wówczas lepiej skorzystać z komunikacji zbiorowej, na przykład z pociągu. W mieście działa profesjonalna wypożyczalnia samochodów, dzięki czemu na dowolną ilość czasu można wynająć auto i zwiedzić bliższą czy dalszą okolicę. Wymagane jest jedynie posiadanie dowodu osobistego oraz ważnego prawa jazdy.