Profesjonalne kosmetyki do włosów

Fryzura to jeden z najważniejszych elementów wyglądu zarówno kobiety, jak i faceta. Podstawą dobrej fryzury nie jest jednak tylko wizyta w salonie fryzjerskim, a codzienna pielęgnacja z użyciem kosmetyków czy suplementów do włosów.

Pielęgnacja poza salonem to klucz do sukcesu

Praca nad dobrą fryzurą zaczyna się długo przed wizytą u fryzjera. To dlatego, że na zdrowie włosów wpływa bardzo wiele czynników i bez odpowiedniej dbałości nawet najlepszy fryzjer nam nie pomoże. Więc, jak powinniśmy dbać o nasze włosy?

O włosy zaczynamy dbać już w kuchni. Zdrowe włosy wymagają diety bogatej w białko. Dodatkowo dieta powinna być bogata w witaminy A, E, oraz te z grupy B. Najlepiej więc jeść ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu, oraz jajka najlepiej codziennie.

Na drugim miejscu są profesjonalne kosmetyki do włosów. W tej grupie najważniejszy jest oczywiście szampon do codziennej pielęgnacji, a zaraz za nim odżywka, której powinniśmy używać co kilka dni. Szampony i odżywki mają różne przeznaczenie, dlatego warto spytać swojego fryzjera czy kosmetyczki, czego potrzebujemy, a więc czy mają być to kosmetyki na gęstość włosów, ich kręcenie czy coś innego? W tej kategorii równie popularne są olejki do włosów do codziennego użytku. Olejki te mają na celu odżywianie, nabłyszczanie lub nawilżanie włosów.

W tej kategorii panowie decydują się zwykle na szampon przeciw łupieżowi, czy wspominane szampony przeciw wypadaniu włosów, czy siwieniu. Może nie jest to jeszcze szczególnie wyszukana pielęgnacja, ale już lepsza niż popularne żele “3 w 1.”

Na ostatnim miejscu należy postawić dodatkową suplementację. Z uwagi na wysokie zapotrzebowanie minerałów, szczególnie niektóre panie, mogą mieć problem, żeby dostarczyć je w naturalny sposób. Dlatego też warto zainwestować w ogólny zbiór witamin, czy suplementy diety do odżywiania włosów.