Co warto wiedzieć przed wstawieniem implantu?

zdrowy uśmiech

Implanty zębów dla wielu osób są drogą do pięknego uśmiechu. Pozwalają one w sposób, który wygląda bardzo naturalnie zastąpić ubytki zębów. Możemy w ten sposób wstawić implant jednego zęba lub większej ilości. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg?

Nowoczesna implantologia

Rozwój tej dziedziny w stomatologi sprawia, że zabiegi wstawiania implantów stają się coraz bardziej popularne. Szeroka gama znieczuleń powoduje, że nie musimy obawiać się zabiegu i będziemy mogli czuć się podczas niego komfortowo.

W jakim wieku możemy zdecydować się na zabieg?

Zabiegi wstawiania implantów są niemożliwe u dzieci, ponieważ ich rozwój systemu kostnego nie jest jeszcze ukończony. Musi to więc być osoba dorosła. A do jakiego wieku możemy udać się na zabieg? Tak naprawdę nie ma górnej granicy wieku. Wiele osób w starszym wieku utraciło już wiele zębów i decyduje się na zabieg, który pomoże im przedłużyć piękny młodzieńczy uśmiech. Implanty coraz częściej są wybierany przez starsze osoby, zamiast protezy, która jest dosyć kłopotliwa w użyciu.

Czy wszczepienie implantu może mieć zły wpływ na nasze zdrowie?

Niektórzy mogą mieć takie obawy, ponieważ w organizmie znajduje się ciało obce. Zalety implantów są takie, że wykonane są z bezpiecznych materiałów, nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Zazwyczaj wykonane są z czystego tytanu, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Zabiegi wszczepiania implantów nie są również bolesne, nawet gdy trzeba czekać kilka miesięcy, aż implant zrośnie się z kością.