Czym kierować się podczas wyboru balsamu SPF do ciała

balsam_spf

Stosowanie balsamu lub kremu z wysokim filtrem SPF powinno być nieodzowną częścią codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Niezależnie od tego, czy w planach mamy wypad w góry, słoneczną kąpiel na plaży lub opalanie w solarium, kosmetyk chroniący naszą skórę przed negatywnym wpływem promieni słonecznych, musi zostać nałożony. Na rynku znaleźć można produkty z filtrami typu 15, 30 lub 50 SPF. Czym się one różnią od siebie i jaki produkt najlepiej ochroni naszą skórę? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Balsam do opalania – o co tyle krzyku

Chcąc zapewnić swojej skórze długoletni młody wygląd, należy jak najwcześniej zacząć stosować kosmetyki z filtrem przeciwsłonecznym, tak żeby niezależnie od pory roku i natężenia słonecznego, zabezpieczyć swoją skórę przez promieniowaniem UVA i UVB.

Balsa SPF nie tylko tworzy barierę na powierzchni skóry przeciwko promieniom UV, ale również zabezpiecza skórę przed utratą kolagenu oraz nadmiernym wysuszeniem naskórka, a także przed ewentualnymi poparzeniami. Oczywiście balsam z filtrem należy stosować cały rok, jednak okresem, kiedy nasza skóra wymaga szczególnej opieki, jest lato. Balsam SPF to swoisty bloker, dlatego warto nakładać go tuż przed wyjściem z domu lub przed wizytą w solarium.

Balsam SPF 50 – kiedy warto na niego postawić

Balsam do opalania z filtrem SPF 50, to jeden z najwyższych filtrów dostępnych na rynku. Chroni on naszą skórę przed ultrafioletowym promieniowaniem, z którym mamy do czynienia zarówno na solarium, jak i podczas przebywania na świeżym powietrzu. Co istotne, nie należy stosować tego samego specyfiku w obu przypadkach.

Produkty o wysokim faktorze przeciwsłonecznym przede wszystkim używane są przez osoby o jasnej karnacji, dzieci oraz kobiety w ciąży. Taki kosmetyk sprawdzi się również podczas wycieczek górskich lub na plaży w jednym z egzotycznych krajach.

Balsam SPF 30 – dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem

Kolejnym z kolei balsamem do opalania, jest balsam SPF 30 i jest on najczęściej wybierany latem, podczas wypadu nad jezioro lub morze. Sprawdzi się zarówno w przypadku dzieci, jak i osób o jasnej karnacji. Po balsam z SPF 30 sięgamy w momencie, gdy nasza skóra po kilku dniach przyzwyczaji się do wysokich temperatur i mocnej ekspozycji na słońce, gdy balsam SPF 50 może być za mocny.

Jak nakładać balsam do opalania

Stosowanie w odpowiedni sposób kosmetyków do opalania pozwala na zadbanie o skórę tak, by nie pojawiły się na niej przedwcześnie przebarwienia oraz zmarszczki. Należy pamiętać, by produkt nakładać na nie więcej niż 30 minut przed wyjściem na słońce, ponieważ tylko wtedy będziemy mieć pewność, że działa on właściwie. W trakcie plażowania nie można zapomnieć o reaplikacji kosmetyku co 2 godziny, ponieważ woda, piasek oraz pot, a także wycieranie skóry w ręcznik sprawia, że balsam nie chroni tak jak wcześniej.