Fazy księżyca a uroda

Czy uwierzylibyście, że fazy księżyca mocno wpływają nie tylko na ruch wód, wzrost roślin, ale również na naszą urodę? Jak pokazuje nauka, zabiegi kosmetyczne wykonywane zgodnie z fazami księżyca przynoszą największe rezultaty. Na przestrzeni ostatnich lat ludzie zaobserwowali, że w zależności od tego jak wygląda satelita Ziemi, ma ona ogromny wpływ na ich samopoczucie. Ale nie oznacza to, że wcześniej ludzie nie zauważyli cyklicznie pojawiających się zmian. Wieki temu odkryto jak bardzo zmienia się ciało człowieka, jego zachowanie oraz wpływ poszczególnych czynników podczas całego cyklu księżyca.

Kalendarz księżycowy

Wieki temu miesięczny cykl życia wyznaczał właśnie kalendarz księżycowy. Zaczęto jednak od tego odchodzić, ponieważ mówił on tylko o 29,5 dnia przez co na przestrzeni roku powstawało wiele różnic między nim a kalendarzem astronomicznym. I chociaż od tego czasu minęły setki lat, to nadal kalendarz księżycowy mówi o tym kiedy dbać o dom, ogród, czy samego siebie.

Co ciekawe ruch Księżyca sprawia, że pojawiają się zmiany magnetyczne. Z tego też powodu ogrodnicy obserwując cykle wiedzą kiedy zasadzić, przyciąć lub podlać rośliny. Życie zgodnie z cyklami naturalnej satelity nie jest uciążliwe dlatego, jeśli chcesz spróbować tego sposobu, zapoznaj z naszymi wskazówkami.

Uroda a fazy księżyca

Księżyc ma 4 fazy – nów, pierwsza kwadra, pełnia i ostatnia kwadra. Jak każda z faz wpływa na naszą codzienną pielęgnację i czy powinno się stosować jakieś dodatkowe specyfiki.

Nów

Księżyc w nowiu to idealny moment na oczyszczenie organizmu. Ten moment będzie sprzyjać rozpoczęciu diety i używaniu kosmetyków detokysujących. Taka pielęgnacja usuwa nadmiar zanieczyszczeń, kurzu oraz smogu z powierzchni skóry, a co za tym idzie dotlenia komórki. W nowiu powinno się wykonywać depilację ciała oraz wszelkiego rodzaju zabiegi fryzjerskie. Nie wierzysz? Na kolejne farbowanie umów się właśnie w tym czasie, a przekonasz się sama jak pięknie Twoje włosy mogą wyglądać!

PIERWSZA KWADRA

W tym okresie szczególnie zaleca się przyjmowanie witamin, które będą mieć zbawienny wpływ na naszą skórę i ciało. Dla zniwelowania efektów starzenia warto zacząć używać koncentratów z witaminą E. Jeśli doskwierają Ci niedoskonałości musisz wypróbować kosmetyków z witaminą C. Jest to również idealny moment na domowe spa. Planujesz podcinanie włosów? Pierwsza kwadra to dobry czas na to, ponieważ Twoja czupryna stanie się dużo mniejsza, a włosy szybciej odrosną.

PEŁNIA

Podczas pełni wiele osób ma spory problem ze spaniem. Zmęczona, poszarzała cera oraz mocno opuchnięte powieki to znaki tego cyklu księżyca. Dobrym sposobem na regenerację skóry będą maseczki hydrożelowe, płatki pod oczy oraz masaż skóry twarzy. Twoje włosy są zniszczone i suche? Możesz w tym momencie zdecydować się na mocną regenerację, podcięcie końcówek oraz stosowanie masek do włosów.

OSTATNIA KWADRA

Ostatnia kwadra to moment, w którym powinnaś zdecydować się na przeróżnego rodzaju zabiegi, ponieważ zwiększa się szansa na ich powodzenie. Umawiajmy się wtedy do kosmetyczek na terapie kwasowe oraz lasery napinające naskórek.

Każda z przytoczonych czynności oczywiście jest jedynie sugestią. To Ty znasz swoje ciało najlepiej i wiesz co mu służy, a czego lepiej unikać.