Najlepsze domowe sposoby na przeziębienie

Zima, jesień i wczesna wiosna to sezon przeziębień. W każdej chwili można złapać jakieś choróbsko, które szybko może przekształcić się w coś dużo poważniejszego np. grypę. Mało osób wie, że grypa jest chorobą, na którą ludzie umierają. Tym bardziej warto walczyć z przeziębieniem na jak najwcześniejszym etapie. Jak się z nim zmagać domowymi sposobami?

Syrop z czosnku i cebuli

W czosnku znajdują się substancje, które nazywane są naturalnymi antybiotykami. Syrop przygotowany w domu może szybko postawić na nogi każdego, kto zmaga się z przeziębieniem. Żeby go wykonać należy drobno pokroić cebulę i wrzucić ją do słoika. Następnie dodaje się do niego kilka ząbków przeciśniętych przez praskę. Całość zasypuje się cukrem, tak by warzywa były przykryte. Słoik zakręca się i odstawia na noc. Warzywa w tym czasie puszczają sok. Właśnie on jest leczniczym syropem, który warto pić. W smaku jest bardzo wyrazisty i ciężko nazwać go smacznym, ale doskonale zabija bakterie. Jak widać domowe sposoby na przeziębienie mogą być tanie i skuteczne.

Parówki

Znanym sposobem na walkę z przeziębieniem jest przygotowanie parówki. Gorącą wodę wlewa się do miski lub garnka. Następnie dodaje się do niej kilka kropli olejku eterycznego o intensywnym zapachu np. miętowego, eukaliptusowego lub sosnowego. Następnie należy pochylić głowę nad miską i przykryć ją od góry ręcznikiem. Chodzi o to, by skierować wonną parę do nozdrzy. Taka para pomaga udrożnić drogi oddechowe.

Herbata z miodem i cytryną

Najprostszą metodą na walkę z przeziębieniem jest herbata z miodem i cytryną. Taki napój doskonale rozgrzewa. Zawiera też bardzo dużą dawkę witaminy C. W związki z tym podnosi odporność organizmu oraz pomaga mu walczyć z chorobą. Taką herbatę warto pić szczególnie zimą. Jej działanie można też wspomóc poprzez dodanie do wywaru odrobiny imbiru. Najlepszy jest ten świeży. Można go zetrzeć i wrzucić do napoju. Nie można jednak przesadzać z ilością. Imbir rozgrzewa, ale ma też bardzo specyficzny smak, który nie wszystkim odpowiada.