Próbki kosmetyków – dlaczego warto z nich korzystać

próbki kosmetyków

O próbkach kosmetyków można wiele powiedzieć. Część osób traktuje je jako zbędny dodatek do zakupów kosmetycznych i ich nawet nie otwiera, część wręcz nie może się doczekać kolejnych testów. Niezależnie od tego, do której grupy należysz, nie możesz zaprzeczyć, że próbki kosmetyków są niezwykle przydatne i to właśnie dzięki nim możemy przekonać się, czy jakiś kosmetyk nam pasuje, bez wydawania na niego fortuny.

Głównym założeniem mini produktów jest zapoznanie potencjalnego klienta z produktami, które mogą go zainteresować. Zazwyczaj mają one kilka mililitrów pojemności i chociaż wiele osób uważa to za ich największy minus, niewielka pojemność kosmetyków nie jest równoznaczna z ich brakiem użyteczności. Dlaczego? Sprawdź sama.

Próbki kosmetyków – sprawdź, czy do Ciebie pasują

Wbrew obiegowej opinii, próbki kosmetyków wcale nie są bez sensu. Oczywiście nie ma co się spierać, że 5 ml dostępnego produktu nagle zdziała cuda na naszej skórze, jednak taka pojemność jest wystarczająca, by przekonać się przede wszystkim o tym, czy dany kosmetyk nas nie uczula. Oprócz tego poznamy jego konsystencję, zapach oraz kolor.

Dzięki próbką, możemy poznać kosmetyki, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia. Mogą to być produkty z różnych półek cenowych, co tym bardziej wydaje się w tym przypadku atrakcyjne. Mała saszetka kremu, czy szamponu lub podkładu przekona nas, czy ten nam służy. Jeśli tak, z chęcią sięgniemy po niego w regularnych wymiarach i cenie. Jeśli nie, przynajmniej zaoszczędzimy pieniądze.

Próbki kosmetyków są również świetnym rozwiązaniem, gdy wyjeżdżamy na kilka dni i potrzebujemy zabrać ze sobą jak najmniej rzeczy. Mniejsza pojemność będzie mogła być przewieziona w luku bagażowym w samolocie, lub schowana do kieszonki w kosmetyczce.

Jak przechowywać próbki kosmetyków

Nie wiesz w jaki sposób przechowywać swoje próbki kosmetyków? Wszystko zależy od pojemności jaką posiadasz. Jeśli produktu jest niewiele, lepiej zużyć go od razu. Ale co zrobić, gdy producent nie poskąpił kosmetyku? Wtedy najważniejszym jest trzymanie produktu z dala od słońca i grzejników.

Szczególnie na uwagę zasługują kosmetyki na bazie wody, ponieważ to one psują się najszybciej, jeśli nie są domknięte.