Serum pod oczy dla cery dojrzałej

serum

W codziennej pielęgnacji bardzo często zapominamy o produktach pielęgnujących delikatną i wrażliwą skórę wokół oczu. A przecież to właśnie ona wymaga naszej szczególnej uwagi. Za najpopularniejsze kosmetyki pod oczy uważa się preparaty o działaniu liftingujący, rozjaśniającym oraz przeciwzmarszczkowym. Jakie serum wybrać do pielęgnacji cery wrażliwej? Sprawdź w poniższym artykule.

Serum pod oczy, czyli czym tak właściwie jest ten kosmetyk

Serum pod oczy jest produktem przeznaczonym do codziennej pielęgnacji. Nie należy stosować go samodzielnie, ponieważ nieprawidłowa aplikacja kosmetyku może skutkować podrażnioną skórą i naruszoną barierą hydrolipidową.

Serum pod oczy powinno być również wzbogacone o jak największą ilość naturalnych składników, ponieważ mają one ogromny wpływ na stan wrażliwej i delikatnej skóry pod oczami.

Jak działa serum pod oczy

Serum pod oczy to kosmetyk o specjalistycznym działaniu. Może być ono wygładzające, liftingujące lub rozjaśniające. Produkt pod oczy pozwoli Twojej skórze nabrać blasku oraz zredukować widoczne cienie. Wpłynie pozytywnie również na opuchliznę pojawiającą się pod oczami.

Jak stosować serum pod oczy

Serum pod oczy, podobnie jak serum do twarzy, powinno być nakładane pod krem lub maskę-krem. Samodzielne stosowanie serum nie tylko nie poprawi kondycji skóry, ale również może ją przesuszyć, a to ze względu na zawarte w produkcie substancje wiążące wodę, która zostanie przez skórę wyciągnięta, a co za tym idzie – wyparuje. Z tego też powodu na serum należy nałożyć krem odżywczy, który wzmocni barierę hydrolipidową i pozwoli na zatrzymanie wody w skórze.

Serum pod oczy należy stosować 2 razy dziennie na czystą i tonizowaną skórę. Produkt najlepiej wchłania się nocą.