Kosmetyki hipoalergiczne

kosmetyki_hipoalergiczne

Skóra jest naszym największym organem i pełni wiele istotnych funkcji. Najważniejszą z nich jest ochrona narządów wewnętrznych oraz zapobieganie przed wnikaniem do wnętrza organizmu mikroorganizmów i drobnoustrojów, a także alergenów, które mogą mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Zdarza się tak, że bariera ochronna niektórych osób nie pracuje w prawidłowy sposób. W efekcie mogą pojawić się różne dolegliwości, takie jak: świąd, pieczenie, suchość skóry, pokrzywka. Zaburzona bariera hydrolipidowa może prowadzić m.in. do atopowego zapalenia skóry. Choroba ta wywołuje niemały dyskomfort, występuje zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

Hipoalergiczne kosmetyki na atopowe zapalenie skóry

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą, która niewątpliwie ma ogromny wpływ na jakość życia. Zmiany na skórze mogą ulec zaostrzeniu w wyniku różnego rodzaju czynników np. źle dobranych produktów pielęgnacyjnych lub kontaktu z drażniącymi detergentami.

Prawidłowa pielęgnacja może pomóc poprawić komfort życia osobom dotkniętym AZS. Z pomocą przychodzą kosmetyki hipoalergiczne. Choć często słyszymy to określenie to niekoniecznie wiemy co ono oznacza. Hipoalergiczność kosmetyku oznacza, że został on opracowany w taki sposób, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podrażnień oraz reakcji alergicznych. Takie produkty nie powinny zawierać substancji o znanym potencjale uczulającym uznanych np. przez ekspertów SCCS. Osoby opracowujące kosmetyki hipoalergiczne muszą zwracać uwagę na wiele różnych aspektów takich jak: zawartość substancji zapachowych oraz barwników. Warto także zwrócić uwagę na wyniki badań aplikacyjnych, które w eeny meeny są dla nas niezwykle istotne.

Osoby borykające się z AZS powinny zwracać uwagę na to, czy produkty pielęgnacyjne, które stosują są hipoalergiczne. Musimy pamiętać, że każdy z nas jest inny i inne substancje mogą zaostrzać objawy, to warto jednak wybierać produkty, które to ryzyko zmniejszą.

Krem na atopowe zapalenie skóry

Skóra atopowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Odpowiednio dobrane produkty przyniosą ukojenie i ograniczą świąd. Kluczowe są mydła do rąk oraz żele pod prysznic, które powinny zawierać delikatne detergenty oraz substancje łagodzące. W produktach do mycia warto zwrócić uwagę na pH produktu, aby było zbliżone do pH skóry. Każdą kąpiel należy zakończyć właściwą pielęgnacją.

Jednym z podstawowych produktów są kremy na atopowe zapalenie skóry, które powinny nawilżać, łagodzić, a także wspomagać odbudowę naruszonej bariery ochronnej. Kremy na atopowe zapalenie skóry powinny zawierać m.in. ceramidy oraz alfa-glukan, które wspierają barierę hydrolipidową oraz mikroflorę. Substancją łagodzącą, którą warto znać jest niewątpliwie beta-glukan. Przynosi ukojenie dla skóry wrażliwej i swędzącej. Właściwości kojące, nawilżające i regenerujące, które są niezbędne w pielęgnacji wrażliwej skóry atopowej wykazuje składnik aktywny wyizolowany z korzenia lukrecji, którym jest dipotassium glycyrrhizinate. Łagodzący krem na dzień eeny meeny, który można stosować zarówno do twarzy jak i ciała, zawierający wiele cennych substancji idealnie sprawdzi się na skórze dotkniętej AZS.

Olejek do skóry atopowej

Choć nawilżenie skóry uważane jest za jeden z filarów prawidłowej pielęgnacji, to w przypadku osób dotkniętych AZS kluczowe może okazać się stosowanie olejków. Oleje w pielęgnacji skóry atopowej zmniejszają uczucie nieprzyjemnego napięcia skóry, odżywiają ją, wspomagają łagodzenie podrażnień, a także tworzą okluzję, która zapobiega nadmiernemu przesuszeniu skóry. Olej migdałowy bogaty jest w kwasy tłuszczowe, dzięki czemu wzmacnia barierę lipidową. Wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych zawierają również oleje lniany oraz kukui.

Mieszankę tych cudownych olejów oraz dodatek kojącego rumianu rzymskiego zawiera nasz olejek ochronny do ciała, który jest produktem niebywale uniwersalnym. Produkt mogą stosować zarówno kobiety w ciąży, jest i dzieci od pierwszego dnia życia, dla których jest w pełni bezpieczny. Olejki do skóry atopowej pomogą uelastycznić skórę i złagodzić objawy choroby. Porcję produktu można wsmarować w skórę lub dodać do kąpieli. Kompleksowa pielęgnacja skóry atopowej pomoże zniwelować objawy choroby.