Jak dobrać lalkę do wieku dziewczynki?

Lalka to jedna z kultowych zabawek każdej dziewczynki. W sklepach z zabawkami są różne lalki. Niektóre realistycznie przedstawiają na przykład niemowlęta, które mała dziewczynka może pielęgnować i karmić. Inne to szmaciane lalki, bardzo często wykonane przez jakąś utalentowaną krawcową. Poza tym nie można zapomnieć również o kultowych lalkach Barbie, o których marzy chyba każda mała dziewczynka.

Lalki Barbie – kiedy kupić dziecku?

Lalki Barbie absolutnie nie warto kupować małej dziewczynce, bo dwa lub trzylatka nie będzie miała wiele pożytku z takiej lalki. Dla takich małych panienek lepiej sprawdzą się laleczki szmaciane, które nie mają niebezpiecznych elementów, które można przypadkiem połknąć. Natomiast jeżeli lalkę planuje się kupić dla trochę starszej dziewczynki, na przykład sześcioletniej i wzwyż, Barbie na pewno będzie dobrym wyborem. Dzieci w tym wieku odgrywają już bowiem różne scenki życiowe podczas swoich zabaw, do których potrzebne są im trochę bardziej realistyczne postaci. A trzeba przyznać, że lalki Barbie są bardzo realistyczne.

Dlaczego warto kupić dziewczynce lalkę Barbie?

Niektórzy rodzice obawiają się tego, że jeżeli dziewczynka będzie posiadała lalkę Barbie, to w jej świadomości wytworzy się bardzo nierealistyczny obraz kobiet. Warto jednak pamiętać o tym, że to tylko lalka, a dużo większy na to wpływ mają po prostu rodzice, którzy przekazują dzieciom odpowiednie wzorce. Nie ma zatem sensu demonizować lalek Barbie, natomiast większą uwagę przykładać na przykład do tego, co mama dziewczynki mówi na temat swojego ciała.