Sposoby na ból głowy – bez tabletek

Ból głowy na pewno doskwierał każdemu z nas przynajmniej raz w życiu. Nie jest to przyjemne uczucie, jednak nie każdy chce za każdym razem, gdy ono występuje, zażywać leki. Jakie są sposoby na ból głowy bez użycia farmaceutyków?

Podstawą jest zdrowy sen

Wiele mówi się o wietrzeniu pomieszczenia przed snem, poprawieniu stylu życia, ćwiczeniach fizycznych czy ograniczeniu stresu. Doraźnie popularne jest stosowanie gorących kompresów na kark czy picie odpowiednich ziółek oraz spacery. Jednak mało mówi się o tym, aby zadbać o dobrą jakość snu. W końcu to w łóżku spędzamy ogromną część naszego życia i ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie! Tak samo, jak niewyspane osoby czują się gorzej i nie funkcjonują zbyt dobrze w ciągu dnia, to osoby nie dbające o otoczenie podczas śnienia także mogą mieć później delikatne problemy ze zdrowiem.

Poduszka ma znaczenie

To, w jaki sposób układamy głowę podczas snu, materiały, z jakich jest wykonana oraz miękkość ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Najlepsza do tego celu jest ekologiczna poduszka. Ich wypełnienie może się różnić w zależności od producenta lub aktualnych potrzeb, aczkolwiek najczęściej spotykane są te, wypełnione łuskami z gryki. Wspomagają one prawidłowe ułożenie głowy i kręgosłupa podczas snu. Najważniejszym aspektem jest to, aby nie spać na łuskach powstałych ziaren, które nie powstały w ekologiczny sposób-czyli zawierających w sobie chemię, opryski i pestycydy.

Użytkowanie ekologicznej poduszki

Taką poduszkę użytkuję się trochę inaczej niż zwykłą, jednak wynagradzają to wszystko późniejsze efekty. Przed położeniem na niej głowy należy uformować delikatne wgłębienie, a poniżej wąski wałek, który będzie miejscem na szyję. Stabilizuje to postawę podczas snu, więc wiercenie się i częste zmienianie pozycji na mniej wygodne i dobre dla naszej postawy nie wchodzą praktycznie w grę.

Warto wspomnieć

Poduszka posiada na dole regulowany zamek, dzięki któremu można łuski wysypać, jeśli jest dla nas ona za gruba lub dosypać.

ekologiczna poduszka I Love Grain