Planowanie trasy

Planowanie podróży przysparza wiele osób o zawrót głowy. Jeśli do tego dodamy wybór konkretnych tras, dostajemy przepis na prawdziwą katastrofę. Ale spokojnie, przychodzimy do was z kilkoma propozycjami, które z pewnością mogą ułatwić życie podczas niejednej wycieczki. Od czego zatem zacząć?

Wyznaczanie trasy samochodem

Planując podróż należy skupić się przede wszystkim na określeniu punktu startowego oraz punktu mety. Dobrym pomysłem jest również wyznaczenie kilku miejsc pomiędzy, które pozwolą nam odpocząć chwilę i nabrać sił przed główną destynacją.

Pamiętajmy, by nie narzucać sobie zbyt wielu lokalizacji do zwiedzenia, ponieważ zamiast przyjemnej podróży możemy dostać gonitwę. Urok wycieczek polega na skupieniu się na tym co nas otacza w danym momencie,
a nie odhaczaniu w głowie kolejnych miejsc, które zobaczyliśmy.

Google Maps trasa

Nim spakujemy ulubioną bluzę i wrzucimy do plecaka plasterki na otarcia – zaplanujmy trasę. Niezbędnym urządzeniem, bez którego nie wyobrażam sobie podróżowania, jest aplikacja Google Maps. Dzięki niej wyznaczanie trasy staje się przyjemniejsze, a nasz czas zagospodarowany tak, by na wszystko znaleźć czas.

Dużym ułatwieniem jest możliwość wyświetlania zdjęć przydzielonych do konkretnych lokalizacji. Jeśli poświęcimy więcej czasu na zaplanowanie konkretnych tras górskich, zwiedzanie malowniczych, pobliskich wiosek oraz zapomnianych zabytków, nasza podróż z pewnością stanie się ciekawsza.

Kiedy wybierzemy wszystkie najciekawsze miejsca i zaznaczymy je na naszej mapie może okazać się, że nie wszystko jest na trasie dla nas najwygodniejszej do przebycia. Zastanówmy się wtedy na czym nam najbardziej zależy i do tego dostosujmy kurs, który obierzemy.