Jesienne porządki

Mimo tego, że kalendarzowe lato jeszcze trwa, w powietrzu da się wyczuć nutkę jesieni. Noce stają się coraz chłodniejsze, a dni pochmurne i z licznymi opadami deszczu. Nawet temperatura spada poniżej 20 stopni. Może to oznaczać tylko jedno – pora uwić sobie gniazdko, w którym przez najbliższe miesiące spędzimy przyjemne chwile. Nie bój się jesiennych porządków, ponieważ mogą one wnieść wiele dobrego w Twoje życie.

Porządki w kuchni

Kochasz gotować? W takim razie wykorzystaj ostatnie dni lata na przygotowanie przepysznych przetworów, dzięki którym zachowasz letnie smaki przez cały rok. Oprócz tego możesz zamienić szklanki na duże kubki, z których najlepiej smakuje ciepła herbata. Co do herbaty warto zaopatrzyć się w swoje ulubione smaki, które nawet w najgorszy dzień pomogą Ci przetrwać jesienną chandrę.

Ogród i taras

Tak naprawdę to miejsce powinno znaleźć się jako pierwsze na liście, ponieważ to tam należy przeprowadzić jak najwięcej zmian redekoratorskich. Oprócz tego warto skosić po raz ostatni trawnik oraz zabezpieczyć rośliny przed chłodem i deszczem, jeśli tego od nas wymagają. Nie zapomnij również o regularnym grabieniu liści, które potrafią sprawić, że nawet najpiękniejszy ogród czy taras, będzie wyglądać na zaniedbany. Masz meble w ogrodzie? Schowaj je do garażu lub przykryj specjalnymi osłonami, by nie zniszczyły się podczas ulew czy niskich temperatur.

Mycie okien

Kiedy lato żegna się z nami ostatnimi promieniami słońca, warto wykorzystać ładny dzień na umycie okien. Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie zmieniającej się pogody przez czyste szyby.

Wymiana garderoby

Przełom lata i jesieni to wręcz idealny moment na wymianę garderoby z letniej na zimową. Oprócz tego możesz pokusić się o zebranie nienoszonych przez siebie rzeczy i sprzedanie ich na stronach do tego przeznaczonych. Jesień to również idealny moment nad zmianą własnego stylu i sposobu ubierania. Nie wierzysz? Wystarczy na początku wymienić kilka podstawowych elementów, które w znaczący sposób mogą wpłynąć na to jak będzie prezentować się nasza garderoba.

Posted in Dom