Fazy księżyca a włosy

Mówi się, że kobiety pochodzą z Wenus, a mężczyźni z Marsa, jednak od setek lat wiadomo, że kobiece ciało żyje w rytmie faz Księżyca. Jeśli marzysz o zdrowych i lśniących włosach, warto zapoznać się z zabiegami, które wykonane w odpowiednim momencie wpłyną pozytywnie na ich stan. 

Fazy księżyca dla zdrowia i urody

Oprócz tego, że fazy księżyca wpływają na samopoczucie człowieka to mają również duży wpływ na stan i kondycję włosów. Wybierając termin, w którym chcemy dokonać stylizacji warto spojrzeć w kalendarz i dowiedzieć się, która faza jest najbardziej odpowiednia do ścinania włosów, a jaka do wykonania koloryzacji. 

Wiele osób uważa, że położenie księżyca wpływa nie tylko na otoczenie, ale bardzo często również na działania produktów pielęgnacyjnych, czy konkretnych zabiegów. Aby przekonać się, czy faktycznie tak jest, warto sprawdzić, czy nasza pielęgnacja pokrywa się z poszczególnymi fazami księżyca – sugeruje fryzjer z Sosnowca (https://sosnowiec.berendowicz-kublin.pl/).

fryzjer warszawa

Fazy księżyca a włosy

FAZA NOWIU

W tej fazie nie należy obcinać włosów, ponieważ osłabia to ich włókna, przez co stają się słabsze, wolniej rosną i gorzej się układają. Dzień po nowiu, gdy Księżyc jest wzrastający, rozpoczyna się czas regeneracji włosów. Odpowiednimi kosmetykami na ten czas będą maseczki nawilżające na bazie olejków oraz peelingi z cukrem. 

PIERWSZA KWADRA

Jeśli zależy nam na tym, by włosy szybciej rosły i stały się silniejsze, będzie to najlepszy moment. Jest to również idealny czas na podcięcie suchych i rozdwajających się końcówek. Na pewno dzięki takiemu zabiegowi ogólna struktura włosa ulegnie poprawie. Najodpowiedniejszymi godzinami do ścinania włosów będą te między 12 a 18.

PEŁNIA KSIĘŻYCA

Masz zniszczone, suche i matowe włosy? Pełnia jest najlepszy momentem do ich ścięcia. Dzięki radykalnemu zabiegowi nasze włosy będą rosły szybciej i staną się gęstsze, zdrowsze, lśniące i mocniejsze. Podczas pełni warto nakładać maseczki wzmacniające włosy. Zabiegi najlepiej wykonywać między 6 rano, a południem. Dobrym momentem będzie również dzień przed pełnią lub tego samego dnia co zaczyna się faza.

OSTATNIA KWADRA

Mając bardzo grube włosy, które szybko rosną ostatnia kwadra to idealny czas, aby je obciąć. Wówczas włosy będą rosły wolniej dzięki czemu dłużej utrzymamy fryzurę. Aby wykonać zabieg, warto umówić się do fryzjera między 6 rano a popołudniem. 

Fazy księżyca – znaki zodiaku, a ich wpływ na włosy

Oprócz samych faz księżyca na włosy mają duży wpływ również znaki zodiaku. 

  • Księżyc w Wodniku – oczyszczanie włosów po stylizacjach, farbowaniach, czy trwałych. Nie jest to najlepszy moment na wykonywanie jakichkolwiek zabiegów.
  • Księżyc w Raku, Skorpionie i Rybach – w tych momentach warto odstawić szampon. Najlepszym sposobem na utrzymanie włosów w dobrej kondycji, jest mycie ich za pomocą samej wody, która zmyje kurz i zanieczyszczenia. 
  • Księżyc w Lwie i Wagą – oba znaki zodiaku dbają o włosy i je pielęgnują, dlatego warto w tym czasie udać się na stylizacje upiększające.