Domowe sposoby na ujędrnienie biustu

Biust dla wielu kobiet jest jedną z najważniejszych części ciała. Każda pani chciałaby mieć ładne, kształtne piersi. Wszystko zależy jednak od kaprysu Matki Natury – jedne przedstawicielki płci pięknej posiadają duży, podniesiony biust, inne narzekają na jego mały rozmiar i mniej elastyczną skórę. Na szczęście istnieją domowe sposoby, aby piersi stały się bardziej jędrne!

Cudowne właściwości oliwy z oliwek

Jędrny biust można uzyskać na wiele sposobów. Pierwszą metodą pielęgnacji jest masaż… oliwą z oliwek! Olej roślinny uzyskiwany z oliwek wpływa zbawiennie na skórę. Odżywia ją, poprawia jej strukturę i uelastycznia tkanki.

Niewielką ilość oliwy z oliwek rozetrzyj w dłoniach, a następnie rozprowadź na piersiach. Końcowy etap to masaż wykonywany okrężnymi ruchami. Powinien trwać minimum 10 minut. Możesz powtarzać go nawet 3 razy w tygodniu.

Peeling także na piersi!

Domowa pielęgnacja mająca na celu przywrócenie piersiom jędrności może opierać się na kawowym peelingu. Po zaparzeniu porannej kawy nie wyrzucaj fusów do kosza. Gdy nadejdzie wieczór, staną się one głównym składnikiem złuszczającej papki.

Do fusów dodaj łyżkę oliwy z oliwek, łyżeczkę miodu oraz kilka kropel soku z cytryny. Tak przygotowaną mieszankę nakładaj na piersi okrężnymi ruchami, omijając sutki. Po chwili opłukaj je letnią wodą. Cały zabieg wykonać możesz pod prysznicem lub w wannie.

Peeling z kawy eliminuje zrogowaciały naskórek, a co najważniejsze, pobudza krążenie krwi. Lepiej ukrwiona skóra oznacza lepsze naprężenie tkanek, a co za tym idzie, jędrniejszy biust.