Naturalna pielęgnacja cery mieszanej

cera mieszana

Cera mieszana bardzo często traktowana jest pobieżnie i uważa się, że jest nią każdy typ skóry posiadający dolegliwości, których nie da się przypisać do standardowej klasyfikacji. Jest to bardzo błędne podejście, ponieważ skóra mieszana wymaga niezwykle złożonej pielęgnacji i posiada swoją charakterystykę, dzięki której dopasować można naturalne metody pielęgnacji.

Cera mieszana – jaki to typ skóry

Podstawowym błędem związanym z cerą mieszaną jest traktowanie jej wyłącznie jako odmiennego stanu zdrowej skóry normalnej, ponieważ posiada ona charakterystyczne cechy warunkujące sposób w jaki należy ją traktować.

Cera mieszana posiada przede wszystkim objawy skóry suchej oraz tłustej. Rozpoznanie jej wymaga dokładnego przyjrzenia się swojej twarzy oraz rekacji na poszczególne elementy pielęgnacji takie jak woda z mydłem, kremy nawilżające lub regulujące wydzielanie sebum oraz kosmetyki do demakijażu. Jeśli zauważyłeś, że masz do czynienia z przesuszoną skórą na policzkach i skroniach, a tłustą w tak zwanej strefie T (czoło, nos, broda), Twoja cera jest mieszana.

Naturalne kosmetyki – cera mieszana

Podczas pielęgnacji skóry mieszanej należy szczególną uwagę zwrócić na to jakie kosmetyki stosowane są w poszczególnych rejonach skóry. Co to oznacza? Normalizujemy ją tam gdzie jest ona zbyt tłusta, a nawilżamy i chronimy miejsca, w których szczególnie narażona jest na podrażnienia. Nie ma lepszego sposobu na dbanie o swoją cerą mieszaną niż stosowanie naturalnych kosmetyków. Nie posiadają one przede wszystkim w swoim składzie alkoholi i mydła, które zaburza równowagę lipidowej bariery skóry.